Skip to content

עבודה בקורס מדע וטכנולוגיה- אופניים חשמליים

עבודה בקורס מדע וטכנולוגיה

נושא העבודה: אופניים חשמליים

1. הנושא: אופניים חשמליים

האופניים החשמליים מוגדרים בישראל ככלי ממונע על גלגלים, אשר מקור הכוח שלו הוא חשמלי, בהספק של עד 250 וואט, ומהירותו המירבית היא 25 ק"מ לשעה. על פי התקינה האירופית והישראלית, הגיל המינימלי של רוכבי אופניים אלו, הוא 16 שנים. השימוש באופניים חשמליים הולך ונעשה יותר נפוץ הודות ליעילותם של כלי רכב אלה, מה שגם גורם לעלייה משמעותית למעורבותם בתאונות הדרכים, מאחר ואין להם נתיב תחבורה מיוחד להם, אלא שהם נאלצים לנסוע על הכביש ועל המדרכות בישראל (הדר, 2018).

בשנים האחרונות חלה עלייה גדולה בייבוא אופניים חשמליים בישראל, בין השנים 2014, ו2017, יובאו לארץ כרבע מיליון זוגות אופניים. העלייה החדה בייבוא האופניים החשמליים התאפשרה בעקבות השיפור הטכנולוגיה בסוג זה של האופניים שהפך אותם לפופולריים (שחק,2018).

2. הצורך במוצר/ טכנולוגיה:

הצורך במוצר הזה נובע מכמה יתרונות איכותיים שאותם מספק המוצר. היתרון הראשון הוא בכך שאופניים אלה מספקים אמצעי תחבורה זול ויעיל יחסית לציבור הרחב, התפוצה שלו יכולה להיות רחבה בגלל המחיר הנמוך של האופניים עצמם בהשוואה לאלטרנטיבה של מכונית או אופנוע, היעילות שלו נובעת מהוצאות התחזוקה השוטפות הנמוכות שיש לאופניים אלה, בגלל המשקל הקל, והצריכה הנמוכה של אנרגיה בעקבות כך (Abagnalea, Cardoneb, Iodicea, Marialtoc, Stranoa, Terzoa, Vorraro, 2016).

היתרון הנוסף שיש למוצר הזה הוא העובדה שהאופניים האלה משתמשים בחשמל, שנחשבת לאנרגיה ירוקה יחסית, בהשוואה למקורות אחרים של אנרגיה כמו נפט, אנרגיית החשמל ניתנת לייצור ממקורות לא מתכלים, כמו אנרגיית השמש (Abagnalea, Cardoneb, Iodicea, Marialtoc, Stranoa, Terzoa, Vorraro, 2016).

3. קהל היעד:

קהל היעד של האופניים החשמליים הוא בעיקר אוכלוסייה צעירה, המתגוררת בערים גדולות, אשר יש לה צורך להתנייד בתוך העיר בצורה יעילה וזולה, וזאת בגלל היעילות והזולות של האופניים החשמליים, והעובדה שמהירותם המקסימלית של אופניים אלה היא 25 קמ"ש.

4. תיאור מפורט של המוצר:

האופניים החשמליים הם כמו אופניים רגילים, שאליהם מתווסף מנוע חשמלי המותקן בדרך כלל על אחד מהגלגלים של האופניים, וסוללה חשמלית המותקנת על גוף האופניים. הכלי של האופניים החשמליים הוא כלי רכב קטן מאוד בהשוואה לכלי רכב אחרים שנמצאים לצדו על הכביש. העובדה שהאופניים החשמליים הם קטנים יחסית, יוצרים בעיה של נראות האופניים על ידי כלי רכב אחרים. בגלל שהאופניים הם דו גלגליים, ישנו חוסר יציבות מובנה שלהם, בהשוואה לכלי רכב עם ארבעה גלגלים (הדר, 2018).

5. ההיבטים המדעיים של הנושא:

מבחינה מדעית, ההיבט של פיתוח האופניים החשמליים, הגיע בעקבות המודעות ההולכת וגוברת של הזיהום הסביבתי, והשימוש המוגבר באנרגיה מתכלה כמו הנפט, על ידי כלי הרכב הממונעים באמצעות דלק, הקהילה המדעית עודדה את החיפוש אחר פתרונות ירוקים אשר יפחיתו את זיהום האוויר והסביבה. בנוסף לכך, העובדה שהאזורים האורבניים בעולם הלכו וגדלו ורובם של האנשים חיים באזורים אורבניים, העלתה מאוד את הצורך למצוא פתרון תחבורתי פנים אורבני, אשר יקל על המוביליות של כל מי שחי בתוך העיר, צורך זה הביא לפיתוחם המזורז של האופניים החשמליים בשנים האחרונות. יעילותם של האופניים החשמליים, היא לא מוגבלת רק להובלת אנשים, אלא להובלת סחורות בתוך העיר, וזאת מהעובדה שמהירותם המקסימלית, היא דומה למהירותם הממוצעת של כלי רכב בתוך העיר, ולכן לאופניים יש יתרון מפאת העובדה שהם הרבה יותר חסכוניים (Abagnalea, Cardoneb, Iodicea, Marialtoc, Stranoa, Terzoa, Vorraro, 2016).

6. ההיבט הטכנולוגי:

מבחינה טכנולוגית, האופניים החשמליים לרוב מבוססים על מכניזם, שמשלב בין הנעה חשמלית של האופניים, לבין הנעה של דוושות האופניים, על ידי הרוכב עצמו, עצם השילוב של ההנעה החשמלית עם הנעת הדוושות, מאפשרת לרוכב גמישות, מבחינת היכולת שלו לנווט בין השימוש באנרגיה חשמלית לבין שימוש באנרגיה עצמית, והיא גם נותנת לו מרחב תמרון גדול באפשרות של נסיעה למרחקים ארוכים, מבלי הצורך לדאוג לעובדה שיתקע באמצע הדרך ללא אנרגיה חשמלית, שכן במקרה הזה הוא פשוט יוכל לדווש (Abagnalea, Cardoneb, Iodicea, Marialtoc, Stranoa, Terzoa, Vorraro, 2016).

7. חסרונות ויתרונות בכל התחומים:

אחד מהיתרונות הכי גדולים של האופניים החשמליים, הוא העובדה שהוא מספק דרך תחבורה זולה יעילה, ויומיומית לאנשים רבים, הוא חוסך מהם את הצורך לקנות אוטו גדול ויקר, וחוסך מהם את הטרחה של לנסוע בתחבורה ציבורית. יתרון נוסף הוא העובדה שאופניים אלה, הם חשמליים, ולכן הם נחשבים לירוקים יותר ופחות מזהמים את הסביבה (הדר, 2018).

החיסרון העיקרי של האופניים החשמליים, הוא שהם מוגבלים מבחינת המרחק שאותו הם יכולים לנסוע, משום שהם עובדים על סוללה, והיא מוגבלת, ולכן יש צורך למצוא פתרון כדי להפוך אותם לכלי תחבורה למרחקים ארוכים. חיסרון נוסף הוא שהאופניים מסכנים את מי שרוכב עליהם כאשר הם נוסעים על הכביש, בגלל שהם קטנים יחסית לכלי הרכב, וקשה לראות אותם (Abagnalea, Cardoneb, Iodicea, Marialtoc, Stranoa, Terzoa, Vorraro, 2016).

8. ביבליוגרפיה:

הדר, י' (2018). תאונות אופניים חשמליים נתונים, גורמי סיכון, התנהגויות ואמצעים להתמודדות עם התופעה. הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

שחק, מ' (2018). אופניים, אופניים חשמליים וקורקינטים חשמליים: נתונים על תאונות, נפגעים, הסדרה ופיקוח. הכנסת, מרכז המחקר והמידע.

Abagnalea, C., Cardoneb, M., Iodicea, P., Marialtoc, R., Stranoa, S., Terzoa, M., Vorraro, G. (2016). Design and Development of an Innovative E-Bike. Energy Procedia 101 ( 2016 ) 774 – 781.